Święto 11 listopada, 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po raz kolejny uczciliśmy w naszej szkole Biesiadą Patriotyczną.
Wiersze Antoniego Słonimskiego, Władysława Bejzy i innych autorów, a także znane pieśni patriotyczne, jak „Piechota”, „Marsz I brygady”, „Oj, panie kapralu” i inne przypomniały nam atmosferę i klimat tamtych dni. W podobnym tonie były piosenki zaprezentowane przez zaprzyjaźnione już z naszą szkołą zespoły „Magdalenki” i „Dojrzałe Kłosy”, które są z nami od początku powstania tego wydarzenia. Oprawę muzyczną zapewnił także szkolny zespół muzyczno – akustyczny.
W przemówieniu p. Cecylia Brodzińska przypomniała między innymi definicję patriotyzmu. – Patriotą jest nie tylko podczas takich uroczystości jak dziś, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień. Patriotyzm to wzajemny szacunek, nauka i praca – powiedziała.
Dyrektor podziękowała za trud, poświęcenie i ofiarność kilku pokoleniom naszych rodaków i zaprosiła do gminnych obchodów Święta Niepodległości, które odbywać się będą w dniach 10-11 listopada br. Pan Maciej Siwicki, I wicewojewoda, zaprosił natomiast do obchodów wojewódzkich tego święta, które tym razem odbędą się w Nowym Miasteczku.
Gratulacje, życzenia i patriotyzm pojawiły się także w przemówieniach p. Doroty Grzeszczak, wiceburmistrza Szprotawy oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty odczytane przez p. Marzenę Pulik Sowińską – jego zastępcę.
To była piękna, podniosła uroczystość, która jak zawsze zjednoczyła naszą społeczność szkolną. Śpiewały nie tylko zespoły występujące na scenie, ale wszyscy goście – radni gminy, dyrektorzy szkół, Dyrektor Banku PKO, sołtysi, mieszkańcy Wiechlic oraz nauczyciele i uczniowie. Stałym już punktem obchodów tego święta jest także uczestnictwo naszej szkoły w akcji "Szkoła do Hymnu" i odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".
Po zakończeniu apelu, jak co roku, uczniowie wraz z Wicewojewodą, Panią Kurator, Dyrektorem szkoły oraz p. Katarzyną Zawiślak udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich i tam zapalili znicze.
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Katarzyna Zawiślak, Małgorzata Oziemkowska, Krzysztof Boczniewicz oraz Donata Stępień, Irena Boczniewicz, Agnieszka Koterba, Piotr Zapolski i Stanisław Rosół.