Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się uroczysty apel.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się uroczysty apel. Uczniowie w jasełkach wcielili się w rolę Maryi, Józefa, Trzech Króli, pastuszków, diabłów i przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Na apelu upamiętnili również pamięć powstańców wielkopolskich.

Święta w naszej szkole co roku poprzedzone są jasełkami, które przypominają okoliczności narodzenia Pana Jezusa i panującą wówczas atmosferę. Nie mogło więc zabraknąć na scenie postaci związanych z tym szczególnym dla chrześcijan dniem. Uczniowie klas IV a, V a oraz V b doskonale wcielili się w rodziców Pana Jezusa i inne osoby mające związek z tym wydarzeniem. Role aktorów przeplatane były kolędami, które śpiewali nie tylko występujący na scenie uczniowie, ale również zaproszeni goście i nauczyciele. Dzięki temu wszyscy mogli już w piątek poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń Dyrektora Szkoły. Złożyła je także obecna na wydarzeniu wiceburmistrz p. Dorota Grzeszczak. W tym dniu upamiętniono również rocznicę Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. To święto państwowe, które obchodzić będziemy po raz trzeci 27 grudnia, a jego celem jest uczczenie rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło w 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym. Dwoje uczniów zapaliło znicz pamięci przy tablicy pamiątkowej aktualnie umieszczonej w holu głównym budynku.

Apel bożonarodzeniowy zakończony został wręczeniem przez Dyrektora szkoły bożonarodzeniowych upominków naszym gościom, występem zespołu tanecznego oraz wierszem skłaniającym do refleksji, mówiącym o potrzebie pojednania i zakończenia wszelkich konfliktów, by narodzony Jezus mógł zamieszkać w czystych sercach.

Jasełka to nie tylko wydarzenie, dzięki któremu za każdym razem możemy poczuć atmosferę świąt, ale to także doskonały sposób na pokazanie umiejętności i uzdolnień naszych uczniów, zarówno aktorskich i recytatorskich, jak i muzycznych oraz tanecznych.

Było na co popatrzeć i co posłuchać!

Apel przygotowali nauczyciele: Anna Ciołka, Krzysztof Boczniewicz, Maciej Siwicki, oprawę taneczną Magdalena Włodarczyk, a scenografię Marzena Zygmunt i Aleksandra Słabuszewska.