Ósmoklasiści na warsztatach kulinarnych

Uczniowie klasy 8 b w ramach innowacji pedagogicznej "Zawodowy zawrót głowy" odwiedzili wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Ciołką oraz nauczycielem bibliotekarzem p. Ireną Boczniewicz Studio Kulinarne Look&Cook w Zielonej Górze. Tam zjedli przygotowany przez siebie obiad oraz deser.
Przywitani serdecznie uczniowie rozpoczęli swoją przygodę kulinarną od umycia rąk i założenia fartuszków. Wyzwanie, jakie zostało postawione przed nimi, to zrobienie domowego makaronu, pulpetów z mięsa z indyka w sosie pomidorowym oraz na deser muffinek.
Oczywiście, uczniowie nie mieli się czego obawiać, ponieważ wzięła ich pod swoje kucharskie skrzydła p. Patrycja, pracująca na co dzień w studiu w roli kucharza.
Ósmoklasiści zostali podzieleni na kilka grup. Jedni przygotowywali i piekli muffinki, inni mielili mięso i formowali je na pulpety, inni zmagali się z ciastem na makaron, którego wyrobienie było nie lada wyzwaniem (trzeba było sporo siły, więc chętne uczennice zostały nieco później zastąpione przez kolegów), inni obierali warzywa i ścierali je na tarce. Stanowiły one podstawę do przygotowywanego sosu.
Po wyrobieniu ciasta na makaron i odstawienia go na godzinę młodzi kucharze zabrali się do jego krojenia. Wielkość i grubość miała być mniej więcej taka sama, a że kroili go wszyscy, więc nie było to takie proste. Okazało się jednak, że uczniowie sprawili się z tym doskonale.
Kiedy więc wszystko było gotowe, uczestnicy warsztatów zasiedli do stołu i skonsumowali przygotowane przez siebie potrawy. Wszystkim bardzo smakował zarówno obiad, jak i deser. Pani Patrycja stwierdziła, że dawno nie miała tak zdyscyplinowanej, chętnej do pracy i miłej grupy uczniów.
Z pełnymi brzuszkami wycieczkowicze odwiedzili jeszcze Schronisko w Zielonej Górze, w którym zostawili zebrane przez całą naszą społeczność dary w postaci środków czystości i zostali oprowadzeni po nim przez jednego z pracowników.
To był bardzo udany wyjazd. Uczestnicy wracali do domów najedzeni, zadowoleni i szczęśliwi z dnia pełnego wrażeń.