Spotkanie z weterynarzem

22 marca br. na zaproszenie klasy 8 b oraz wychowawcy p. Anny Ciołki przybył do naszej szkoły p. Marcin Piotrkiewicz, lekarz weterynarii pracujący w przychodni "Anakonda" w Szprotawie. Spotkanie z weterynarzem to kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej "Zawodowy zawrót głowy".
Doktor pracujący w swoim zawodzie od dziewięciu lat, opowiedział uczniom o przebiegu edukacji, studiach, które należy skończyć, by zostać lekarzem weterynarii, ich przebiegu, najciekawszych przedmiotach, specjalizacjach oraz ogromnym wkładzie pracy w dążeniu do osiągnięcia celu. Mówił także o dużych możliwościach na rynku pracy po skończeniu tego kierunku. Niemałym zaskoczeniem była dla uczniów informacja, że w zawodzie lekarza weterynarii ogromnie ważna jest umiejętność pracy z człowiekiem. Uczniowie natomiast pytali o wpływie domu rodzinnego na decyzję wybrania tego, a nie innego zawodu i cechach osobowościowych, które determinują jego wybór. W przypadku doktora Marcina była to wrażliwość na cierpienie zwierząt i chęć niesienia im pomocy. Uczestnicy spotkania ciekawi byli, jak wygląda przeciętny dzień pracy weterynarza, na co najczęściej chorują zwierzęta, czy lekarz leczy także zwierzęta egzotyczne, jakie jest znaczenie diety; rozmawiali o roli i potrzebie sterylizacji i kastracji czworonogów oraz o największych trudnościach, z jakimi przyszło się lekarzowi zmierzyć.
To było niezwykle cenne, interesujące spotkanie. Uczestnicy byli zachwyceni piękną "opowieścią" doktora o zawodzie lekarza weterynarii.

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube