Turniej wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W środę, 22 marca 2023r., w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ratownictwa uczestniczyło 28 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Szprotawa, którzy rywalizowali w III kategoriach: klasy I-IV, klasy V – VIII i szkoły ponadpodstawowe.
Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: Jan Chmielewski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Daniel Pelc – Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szprotawie, Marta Wojtkowiak - Inspektor w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, Krzysztof Zdebelak - nauczyciel techniki i informatyki.
Finaliści Gminnego Konkursu będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbędzie się 28 marca 2023 r. w Żaganiu.
Na zakończenie organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Pani dyrektor Cecylia Brodzińska podziękowała uczestnikom za udział w turnieju oraz życzyła reprezentantom gminy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Dane teleadresowe

ul. Brzozowa 17

67-300 Wiechlice


 tel: 68 376 75 53


 e-mail: sekretariat@spwiechlice.pl

Media

Odwiedź nas na Facebooku

odwiedź nasz profil na facebooku

 

 

 

 Nasz kanał na Youtube

kanał na YouTube